Vmax Hrvatska

Forum Udruge Vmax Vozača Hrvatske - croVmax

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  PortailPortail  GalleryGallery  FAQFAQ  PretražnikPretražnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Friski V-maxer

Go down 
Autor/icaPoruka
alen

Broj postova : 38
Registration date : 08.03.2009

PostajNaslov: Friski V-maxer   čet ožu 12, 2009 4:06 pm

Evo da vam se u nekoliko rijeci predstavim a i postavim nekoliko pitanja, jer iskustva vam sigurno ne fali sa nasim ljubimcima.
Iz Zadra sam, tocnije odrastao u Zadru a sad zivim na otoku Ugljanu, 35 godina, ozenjen, 1 klinka.
Vec neko vrijeme sam planirao kupiti V-maxa ali nije ga bas lako naci.
I naletim na oglasu na jednoga u Pitomaci, vlasnik nije clan kluba.
I kupio ja V-maxa. '97. godina, uvoz iz Kanade, dobar max skoro pa nista mjenjano osim prednjih vilica - od R1 sa sirenim mostovima, custom radjenim. Gume obje skoro nove Metzeler Marathon.
I kao i svaki tipican max na 160 Km/h pocne plesati prednji kraj.
Ja bi to stvarno volio rijesiti i trenutno sam u kontaktu sa doticnim Mr. "H" u Exactrep-u u Engleskoj, koji su valjda najkompetentniji za prerade V-maxa na svijetu (ako nisam lose informiran).
Pa mi covjek kaze da je razlog tom "plesanju" to sto prednji i zadnji kotac nisu tocno u liniji. Predlaze mi stavljanje 17" kotaca koji bi valjda rjesio taj
problem. Sad mene zanima kako ste vi rjesili taj problem?
Da li je mozda netko dosada vidjao ovog moga V-maxa?
Inace bolja polovica mi je iz Rijeke pa namjeravam uskoro doci motorom u Rijeku pa ga odvesti u LS moto na pregled, pa da sam siguran sto sam kupio. A volio bi se onda i susresti sa vama maxerima iz Rijeke. Eto ljudi, toliko od mene pa sto god da napisete meni ce sigurno pomoci posto sam friski v-maxer. Pozdrav svima!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
glineni
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 107
Registration date : 26.05.2007

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   pet ožu 13, 2009 10:44 am

Pozdrav friški !

Meni max pleše na 190-200 affraid ... čuo sam puno teorija o tome a najbolje će ti objasniti Maxi kad dođeš u Rijeku .. on je svog već par puta rastavio i sastavio...

....u Italiji su mi rekli da je stvar u gumici koja se nalazi između vilice i kostura - tamo gdje je broj šasije- i da samo treba umjesto gumice staviti aluminijsku podlošku...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
alen

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   pet ožu 13, 2009 12:28 pm

Ja vec danima njuskam po webu sto sve ljudi pisu o problemcicima nasih ljubimaca. Ovo je link gdje se bas govori o teoriji korekcije ciklistike.http://www.v-max-f-maerz.de/vmaxkatalog/1300/1324a_en.html
Pa sam i na stranici od BRMa nasao kako sam izmjeriti odstupanje i kako rijesiti to ali nisam bas toliko tehnicki potkovan da bi se sam upustio u sve to. A inace sam vec narucio novu 17" felgu, to je prvi i osnovni zahvat
[Vrh] Go down
Korisnički profil
alen

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   pet ožu 13, 2009 12:40 pm

A kad sam vec spomenuo 17" felgu - 4.5" sirina, ako se netko razumije u gume, zanima me dali je OK dimenzija 170-60-17,
jer idealna dimenzija za tu felgu bi bila 160-70-17.
I bas mislim staviti Avonke kao sto predlaze Maxi.
Pozdrav svima!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 426
Registration date : 24.05.2007

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   pet ožu 13, 2009 12:46 pm

Ma ne 4,5 felgu...!!!!!

Kupi si barem 5,5 ako ne i 6'.

I ne sekiraj se ti za predtrag, naruci samo lezaje i sarafe za straznju vilicu od Emil Schwarz-a (koje prodaje i Maerz) i neces imati problema.

Ako ikako mozes promijeni narudzbu u barem 5,5.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   pet ožu 13, 2009 12:49 pm

Inace ako ti max ima vilice od R1 i one dodatke 'kapice' na kraju auspuha onda znam koji je....dosta se dugo prodavao za 6000€

Inace se mnogi vole nazivati v-max guruima i mogu reci da Exactrep spada u vrh ponude prerada ali da je najbolji i najkompetentniji scratch

vidi si ove linkove
http://www.v-max.nl/
http://www.wildbros.com/E-SHOP.html
http://members.chello.nl/c.cornwall/Home.html
(Ovo ti je rudnik informacija) http://www.vmaxforum.net/index.php
http://www.taylormade-wheels.co.uk/vmax.php

Pozdrav.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
alen

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   pet ožu 13, 2009 8:23 pm

Ranko, da tog V-maxa sam uzeo. Sto se tice felge znam da je 5,5 idealna, ali ova koju sam narucio je jedina sa originalnim stilom a da ne moram ja slati svoju felgu na preradu. Ma mislim da ce mi biti dovoljna koliko ce mi trebati. Hvala ti za linkove.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   pet ožu 13, 2009 10:23 pm

pa mogao si od Degeta uzeti ili od Maerz-a a da ne moras svoju slati.....skuplje ti 100€ nego inace.

Ako nisi vec platio nemoj uzimati 4,5.

Ja sam slijedeci tjedan u Becu pa ti mozda mogu tamo nesto srediti...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
alen

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   pet ožu 13, 2009 11:45 pm

Ajde dobro Ranko, nagovorio si me, sad se moram dati u njuskanje najprihvatljivije solucije za 5,5.
Znaci kazes da kod Maerza mogu dobiti 5,5 originalni dizajn a bez da saljem svoju za 100 eura vecu cijenu. Pa to mi onda dodje na isto jer bi troskovi slanja bili skoro 100 eura.
Znaci da posaljem upit Maerz-u za tu opciju?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   sub ožu 14, 2009 11:54 am

definitivno ucini tako....isto tako posalji upit na http://www.deget.de/index-2.html

iako mislim da maerz svoje felge zapravo pravi kod degeta....tako da prvo pitas degeta....pazi i na boju felge, ako ti treba crna obavezno napomeni
.
.
.
.
Evo da ti olaksam malo, nasao sam ti 6x17 crnu, novu, za 550€ ukljucena postarina za podrucje njemacke....

Tip inace ima firmu za preradu maxeva u Nizozemskoj, pa ako te zanima ovako nesto mogu vas povezati.

"Moin Moin

5.5x17 ist verkauft. Habe noch ein 6.0x17 in schwarz da.
Felge ist neu und geht für 550 Euro inklusiv Versand innerhalb Deutschlands weg.

greetz
Rolf"
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: Friski V-maxer   ned ožu 22, 2009 12:44 am

Sta si rijesio za felgu???
[Vrh] Go down