Vmax Hrvatska

Forum Udruge Vmax Vozača Hrvatske - croVmax

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  PortailPortail  GalleryGallery  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

muke po maxu

Go down 
Autor/icaPoruka
vorda

Broj postova : 7
Registration date : 18.12.2008

PostajNaslov: muke po maxu   čet pro 18, 2008 4:00 pm

pa evo bliži se lagano završetak moje muke sa v-maxom i mehaničarem,i ako me bike ponovo osvoji i bude kakav je bio,morati ću se učlaniti medju vas cro-V-maxaše! cheers
by the way,teško se snalazim na situ!
pozdrav svima,vorda-ri
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 426
Registration date : 24.05.2007

PostajNaslov: Re: muke po maxu   čet pro 18, 2008 11:20 pm

pa daj raspricaj se malo o tim mukama

sta te pati prika

p.s.
maxi i oli su isto u rijeci...barem tamo ne bi trebao imati problema sa savjetima etc...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vorda

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pet pro 19, 2008 12:15 pm

pa stari moj, u ovlaštenom yamaha servisu(l-s moto)majstor mi popravljao mjenjač i prilikom montiranja okrenuo filter na pumpi ulja i motor zaribao!ne priznaje grešku(15000kn.djelovi),pa moram na sud(sudski vještak povještačio).to već traje 6mj.
naručio sam drugu mašinu iz USA,koja stiže ovih dana.
BAD LUCK!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pet pro 19, 2008 12:42 pm

jebote koji fuseri...pod kojim argumentom ne priznaju gresku??

Masina iz USA sigurno nije jeftin sport....jel sve legalno (spedicija i to) ili ovako nekako dovozis....

Meni je padalo na pamet cijelog maxa dovest za dijelove pa sam se smrznuo od cifre za davanja...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mrs.O
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 253
Registration date : 23.05.2007

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pet pro 19, 2008 2:37 pm

OOOOOOO !!! Vorda pa skoro sam pala u nesvijest kad sam vidjela da si se ti prijavio !? Very Happy Shocked

Baš mi je drago da znaš, iako si zadnji put kad smo se vidjeli rekao da je sa maxom gotovo i da prelaziš na Harley.

Veliki pozdrav uz želje da unatoč svemu zadržiš i dalje volju i ljubav prema ovom našem ćudljivom čudu od Vmaxa.

Oli

p.s. bilo bi vrijeme da se učlaniš, mislim da si to zaslužio, pa šta bude bude Very Happy
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.vmax.hr
vorda

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pet pro 19, 2008 2:56 pm

pa neznam zašto majstor ne priznaje grešku?
inače uvoz ide legano brodom iz newyorka!nadam se da me neče previše oprati pošto poznajem neke carinike!
pošto če to sve skupa koštati pun kurac,neće mi se isplati prodati ga,pa ostajem na maxu!ako opet nešto omane,ne gine mi Harley!
učlanjujem se čim ga ponovo zajašem!
pzd
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pet pro 19, 2008 3:08 pm

ajd barem cemo znati koga pitati za dijelove od masine :-)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vorda

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pet pro 19, 2008 3:16 pm

sve osim radilice!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
maxi
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 248
Registration date : 23.05.2007

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pon pro 22, 2008 10:43 am

Vorda , morao sam dati komentar na sve ovo bez obzira šta sam dobar i s tobom i sa Sandi-em.
Evo ono šta ja znam o svemu tome:

Vmax dok je još bio u Robertovom vlasništvu je zaribao i Robi je dao cca 30000 i nešto gore kn za popravak kod Zdravka Matulje.
Tako popravljenoga ga ti kupiš. Ove godine ti počne izbacivati iz druge brzine. Odlaziš u LS-MOTO da ga popraviš.Novi djelovi su strava skupi i ti kao što bi i mi svi tražiš jeftiniju soluciju sa polovnim djelovima. Ti nalaziš kod Maxa iz Holistera kompletan mjenjač. Sandi iz LS-Mota odlazi u ZG sa svojim autom pogledati da li je taj mjenjač ok.
Otvara mašinu da bi promijenio piramide , viljuške i sve ostalo šta ide uz to.Tom prilikom primjećuje da je mrežica na pumpi ulja okrenuta naopako , tj. strelica na toj mrežici je bila okrenuta prema stražnjoj strani motora (šta po mojem 'skromnom' poznavanju tehnike i položaju pumpe ulja u karteru kod Vmaxa nema nikakve veze jer kompletna pumpa leži u najdubljem dijelu kartera ).
Složi natrag blokove i karter ne dirajući leteće ležajeve na radilici, stavi novi filter ulja ,ulje itd stavi mašinu na ramu i to je to. Nakon cca mjesec dana tebi blokira motor . Nakon šta Sandi ustanovi da su blokirali ležajevi na 1. klipnjači nazove te da dođeš vidjeti šta s desilo. Ti se ne javljaš cca mjesec dana te dolaziš u radionu kada tamo nema Sandia. Poslije toga se čujete telefonski i dalje je sve onda preko suda.
Kažem ovo je ono šta ja znam, ne mora značiti da je sve tako ali mislim da kad si sve već dao na sud trebao si sačekati konačni presudu suda i sudskog vještaka pa tek onda javno nekoga prozivati ako je taj u krivu.
Ja tamo servisiram i svog i ženinog maxa ono šta ne mogu sam i nemam nikakvih pritužbi a isto tako tamo servisira i Roberto ( koji to nebi radio sigurno da Sandi nije ok jer i ti znaš kakav je Robi ) i Sanjin iz Baške .
Mislim da si u svemu ovome jednostavno imao bad luck.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.maxi-ri.hr
vorda

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pon pro 22, 2008 1:03 pm

i rekao sam da je bad luck!
ali,iz prve kad se sranje dogodilo nisam okrivljavao,već tražio da se motor popravi jer je počinjalo ljeto,i ja sam taj koji je nazivao(ne svaki dan jer mislim da to nervira)a majstor se prestao javljati!bio sam spreman snositi troškove,mada je majstor izjavio da je preokrenuo filter na pumpi ulja,ali predračun o popravku sam dobio tek 1.09.-poštom!
vještak je izjavio nakon što je vidio kako pumpa sada stoji,da ako je stajala u drugom smjeru,motor sigurno nebi napravio 20 000km!
i šta bi ti zaključio,a majstor izjavi da nezna zašto se kvar dogodio?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pon pro 22, 2008 1:42 pm

auuu koja je ovo prica

ali dati +30k kn za popravak je mazohizam od Robija
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pon vel 02, 2009 2:24 pm

bas citam po forumima vani da max ima opasnu tvornicku gresku povezanu sa dobavom/pumpom ulja....

Radi se o jednoj crvenoj okrugloj brtvi koja se nalazi tamo gdje uljna pumpa (uljovod, znaci ne mehanika) ulazi u blok motora.

Ta brtva naime zna od pritiska i gnjecenja iskociti tako da pumpa u principu ne moze nabiti dovoljan pritisak ulja....

Ako imas sliku rastavljene masine vidi da li se nesto crveni kod uljne pumpe i eto ti krivca
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vorda

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pon vel 02, 2009 2:44 pm

hvala ti za informaciju.ionako je sudski vještak odredio krivca,a to nisam ja!!!!Planiram za Vukovar pa ti se javim,jer vidim da di od tamo.pzd
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: muke po maxu   pon vel 02, 2009 2:49 pm

vorda je napisao/la:
hvala ti za informaciju.ionako je sudski vještak odredio krivca,a to nisam ja!!!!Planiram za Vukovar pa ti se javim,jer vidim da di od tamo.pzd

koliko kosta sudski vjestak u takvoj akciji...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vorda

PostajNaslov: Re: muke po maxu   sub vel 07, 2009 2:35 pm

3500 KN.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: muke po maxu   

[Vrh] Go down