Vmax Hrvatska

Forum Udruge Vmax Vozača Hrvatske - croVmax

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  PortailPortail  GalleryGallery  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Par tehničkih pitanja...

Go down 
Autor/icaPoruka
Maxinjo

Broj postova : 53
Registration date : 29.02.2008

PostajNaslov: Par tehničkih pitanja...   sri srp 16, 2008 12:37 pm

Nakon par mjeseci privikavanja i vozikanja na max-u, imam par pitanja:
(Max je 2003.g., sad ima 23.000km)

1.) Na leru se čuju lagane detonacije iz auspuha. I čini mi se da dosta troši. Po gradu neide ispod 9 litara (prosjek je 9.5-10 litara), bez obzira jel lagana vožnja il jača. Na otvorenoj troši oko 7 litara.

2.) Na motoru je sve serijski osim volana (malo širi) i naslonjač za suvozača. Pri većoj brzini (180km/h počinje), trese volan, na 200 i više, još jače trese, strah me vozit brže. Al kad imam suvozača onda je stabilniji.
Neznam jel ima kakve veze podešavanje ovjesa (na najtvrđem je), ili je jednostavno takav motor...?

3.) Ima netko volje i vremena za pomoć oko izrade v-boosta? Tražio sam za kupit gotov set, al ih baš nema...
I trebao bi malo osvježit motor... mislio sam ga lakirat, al lakirerima je najveći problem lakiranje mašine, nitko se ne želi primit tog posla (u ZG-u)... a počela se gulit boja po rubovima...

Hvala i pozdrav!
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.basilica.hr
ranko
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 426
Registration date : 24.05.2007

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   sri srp 16, 2008 3:56 pm

1. Skontao sam da imas preradjen auspuh, ako je otvoreniji a karbovi nisu prestelovani kako treba onda pucka....nije nista strasno

2. Max na cca 170 pocinje vrludati, ima vise razloga za to a najveci problem je zadnja guma tzv. balonerica. Ako vrludanje bolje opisuje tvoj problem onda je i to 'normalno'. Ako stvarno trese onda probaj balansirati/promijeniti prednju gumu. Takodjer provjeri lezajeve u volanu.

3. V-boost vec imas serijski na svom maxu ako je otvorena verzija. Mislim da ti zapravo hoces t-boost koji sam ja vec napravio sebi maxiju i precjednici...pogledaj malo starije postove. Posto ti je max stigao iz morskih krajeva kontam da je problem ljustenja pojacan kod tebe, ali manje vise svi maxevi imaju masine sa kojih se ljusti boja.
Ako hoces gotov t-boost set odi na www.vmaxoutlaw.com pa vidi tamo...ili evo direktan link

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_Motorcycle-Parts-Accessories__V-Max-T-Boost-V-Boost-control-TBoost-VMAX-Yamaha_W0QQitemZ170237924150QQadnZMotorcycleQ20PartsQ20Q26Q20AccessoriesQQadiZ2863QQcmdZViewItem?hash=item170237924150&_trksid=p3756.m14.l1318

Pozdrav
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Maxinjo

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   sri srp 16, 2008 5:03 pm

Da, ubiti sam mislio na t-boost, u brzini sam krivo napisao. Hvala, budem naručio set.

Auspuh je serijski al su cijevi u njemu mijenjane. Jel moguće da zbog toga i više troši? Bi se to riješilo štelanjem/sinhronizacijom karburatora?

Jel itko lakirao kompletnog max-a? To uključuje i mašinu. Za oklope nije problem, ali kome god spomenem lakiranje mašine, primi se za glavu. Neznam kakve su cifre i tko bi se primio tog posla... dal se uopće isplati zbog par dijelova di je oljuštena boja, il da se jednostavno pomirim sa time?
Imao sam lakšu saobraćajku (auto udario u desnu stranu, al je vozač ostao na motoru), pa će osiguranje pokrit oštećenja, zato usput gledam što bi još mogo sredit na motoru...
[Vrh] Go down
Maxinjo

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   sri srp 16, 2008 5:04 pm

I još jedna stvar... sad mi je izmjena ulja za cca 500km, kolko sam skužio ne troši ulja mašina, al mi se počela češće palit lampica od ulja. Kod laganog ubrzanja se pali i ostaje par sekundi upaljena. Prije se palila samo kod naglih ubrzanja. Kaj bi to moglo bit?

I kad već postavljam pitanja... dal se isplati stavljat K&N, tj. DNA filter zraka? Što se točno dobija, a što gubi sa time?

Hvala! Shocked
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 280

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   čet srp 17, 2008 8:32 am

Maxinjo je napisao/la:
I još jedna stvar... sad mi je izmjena ulja za cca 500km, kolko sam skužio ne troši ulja mašina, al mi se počela češće palit lampica od ulja. Kod laganog ubrzanja se pali i ostaje par sekundi upaljena. Prije se palila samo kod naglih ubrzanja. Kaj bi to moglo bit?

I kad već postavljam pitanja... dal se isplati stavljat K&N, tj. DNA filter zraka? Što se točno dobija, a što gubi sa time?

Hvala! Shocked

pa popio ti je malo ulja pa se sad ranije pali lampica jer ga i ima manje.. nista strasno ako popije malo ulja, to je normalno, i kad ti netko kaze "moj ne popije ni kap" ne vjeruj!!! a za filter zraka, hehe, nista odredjeno neces dobit a ni izgubit, da stavljas otvorene auspuhe, pa dynojet kit na karburatore, onda bi imalo smisla i stavljat protocniji filter, a ovako neces dobit nis.. jedino ti je dobro sta se ti filteri ne mjenjaju nego ih ocistis s vremena na vrijeme, pa ti je isplativa investicija.. lol!

pozdrav
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   čet srp 17, 2008 9:06 am

kill_bill je napisao/la:

pa popio ti je malo ulja pa se sad ranije pali lampica jer ga i ima manje.. nista strasno ako popije malo ulja, to je normalno, i kad ti netko kaze "moj ne popije ni kap" ne vjeruj!!! a za filter zraka, hehe, nista odredjeno neces dobit a ni izgubit, da stavljas otvorene auspuhe, pa dynojet kit na karburatore, onda bi imalo smisla i stavljat protocniji filter, a ovako neces dobit nis.. jedino ti je dobro sta se ti filteri ne mjenjaju nego ih ocistis s vremena na vrijeme, pa ti je isplativa investicija.. lol!

pozdrav

Potpisujem ovo gore uz malu ispravku glede kombinacije auspuh-filter-dynojet, sve to zapravo ima smisla ako imas dyno stol pa izmjeris snagu prije i poslije i odradis pravi fine tuning. Inace samo dobijes zvuk a pila zapravo ide slabije nego prije jer su to toliko male varijacije u setupu da se to ne moze napraviti 'odokativnom' metodom.

A karburatore svakako daj da se sinkroniziraju, pomoci ce mu u radu sigurno. Vidi i da li su sarafi za smjesu dirani pa i njih vrati na standardnih 2,5 okretaja izvrnuto.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Maxinjo

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   čet srp 17, 2008 11:39 am

Hmmmm... ma brine me ta lampica, jer popio je deci ulja na cca 4-5.000km, tako da je još uvijek na sredini kad provjeravam jer sam nadolio tolko (znači ima ga dosta), al svejedno mi se češće pali lampica. Jel ima ikakve veze što je ulje pred izmjenu? Pa je kao rijeđe pa se zato pali? Neznam pa pitam gluposti... Smile
[Vrh] Go down
ranko
CroVmax
CroVmax

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   čet srp 17, 2008 11:57 am

Maxinjo je napisao/la:
Hmmmm... ma brine me ta lampica, jer popio je deci ulja na cca 4-5.000km, tako da je još uvijek na sredini kad provjeravam jer sam nadolio tolko (znači ima ga dosta), al svejedno mi se češće pali lampica. Jel ima ikakve veze što je ulje pred izmjenu? Pa je kao rijeđe pa se zato pali? Neznam pa pitam gluposti... Smile

Max samo mjeri ima/nema ulja....nema mjerenja pritiska.

Posto se senzor nalazi na prednjoj strani kartera prilikom dodavanja gasa se ulje povuce unatrag i lampica se upali....samo deri po gasu bajo i ne sekiraj se.

Po mome misljenju nije se promijenilo nista na maxu vec si ti malo slobodniji u voznji i vise stiskas gas...pa ti se sad cini ovo ono :-)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
mach

Broj postova : 107
Registration date : 18.05.2008

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   čet srp 17, 2008 5:48 pm

posto vidim da su se zahuktala tehnicka pitanja o maxu imam i ja jedan problem....naime sve je naizgled normalno u voznji osim kod odvrtanja gasa do kraja u bilo kojoj brzini kad motor pocinje kasljucati i drma-cima sve do nekih 6000-7000 okr. i onda naglo povuce..ovo se ponavljam dogada kod naglog odvrtanja gasa inace ne primjecujem nista posebno u normalnoj voznji...e sad, Ranko i ja cheers sumnjamo na trunje u karburatoru, svjecice(koje su btw nove sa lulicama), regler(slabo puni inace) study-mozda ima veze sa stujom ....jel netko zna mozda sta bi to moglo biti Question
[Vrh] Go down
Korisnički profil
glineni
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 107
Registration date : 26.05.2007

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   pon srp 21, 2008 10:23 am

Za ovo tresenje iznad 180 kmh Mr Wats kaže da je zbog gumice koja se nalazi na spoju prednje vilice i kostura motora..nisam probao jer me strah skidat vilicu ali to je puno jednostavnije i jeftinije nego mjenjat zadnju gumu
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Maxinjo

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   uto srp 22, 2008 1:57 pm

glineni je napisao/la:
Za ovo tresenje iznad 180 kmh Mr Wats kaže da je zbog gumice koja se nalazi na spoju prednje vilice i kostura motora..nisam probao jer me strah skidat vilicu ali to je puno jednostavnije i jeftinije nego mjenjat zadnju gumu

Za trešnju su mi rekli u servisu da zna bit problem širi volan... A volan je nešto širi od originala.
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 280

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   uto srp 22, 2008 8:18 pm

Maxinjo je napisao/la:
glineni je napisao/la:

Za trešnju su mi rekli u servisu da zna bit problem širi volan... A volan je nešto širi od originala.

krivo su ti rekli.. problem je uski volan, jer je sa originalom puno "cudnije" vozit, nego s sirim..
[Vrh] Go down
Korisnički profil
rako
CroVmax
CroVmax

Broj postova : 21
Registration date : 13.10.2007

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   pet srp 25, 2008 4:32 pm

Huh ...... moj max je bio zakon dok nisam sada procitao sve ove probleme .... odjednom i moj ima sve to ... a dosada nije imao nista :-) !!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Par tehničkih pitanja...   

[Vrh] Go down

Par tehničkih pitanja...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.